ALOR SETAR, 24 April – Berikut senarai penuh calon Barisan Nasional (BN) bagi 15 kerusi Parlimen dan 36 kerusi Dewan Undangan Negeri (DUN) di Kedah untuk Pilihan Raya Umum Ke-14 (PRU14) 9 Mei ini:

 

P004 Langkawi

Datuk Nawawi Ahmad (UMNO)

 

N01 Ayer Hangat

Datuk Mohd Rawi Abd Hamid (UMNO)

 

N02 Kuah

Nor Saidi Nanyan (UMNO)

 

P005 Jerlun

Datuk Othman Aziz (UMNO)

 

N03 Kota Siputeh

Ahmad Azhar Abdullah (UMNO)

 

N04 Ayer Hitam

Datuk Abu Hasan Sarif (UMNO)

P006 Kubang Pasu

Datuk Seri Mohd Johari Baharum (UMNO)

 

N05 Bukit Kayu Hitam

Datuk Ahmad Zaini Japar (UMNO)

 

N06 Jitra

Datuk Aminuddin Omar (UMNO)

 

P007 Padang Terap

Datuk Seri Mahdzir Khalid (UMNO)

 

N07 Kuala Nerang

Datuk Badrol Hisham Hashim (UMNO)

N08 Pedu

Kama Noriah Ibrahim (UMNO)

 

P008 Pokok Sena

Datuk Said Ali Syed Rastan (UMNO)

 

N09 Bukit Lada

Datuk Ariffin Man (UMNO)

N10 Bukit Pinang

Dr Muhammad Nawar Ariffin (UMNO)

N11 Derga

Datuk Dr Cheah Soon Hai (Gerakan)

 

P009 Alor Setar (Alor Star)

Datuk Yoo Wei How (MCA)

 

N12 Suka Menanti (Bakar Bata)

Datuk Seri Ahmad Bashah Md Hanipah (UMNO)

 

N13 Kota Darul Aman

Tan Eng Hwa (MCA)

 

N14 Alor Mengkudu

Abdul Malik Saad (UMNO)

 

P010 Kuala Kedah

Datuk Abdullah Hasnan Kamaruddin (UMNO)

 

N15 Anak Bukit

Johari Aziz (UMNO)

 

N16 Kubang Rotan

Datuk Abdul Muthalib Harun (UMNO)

 

N17 Pengkalan Kundor

Datuk Abdul Halim Said (UMNO)

 

P011 Pendang

Datuk Othman Abdul (UMNO)

 

N18 Tokai

Ahmad Fatahi Omar (UMNO)

 

N19 Sungai Tiang

Datuk Suraya Yaacob (UMNO)

 

P012 Jerai

Datuk Seri Jamil Khir Baharom (UMNO)

 

N20 Sungai Limau

Datuk Norma Awang (UMNO)

 

N21 Guar Chempedak

Datuk Dr Ku Abdul Rahman Ku Ismail (UMNO)

 

N22 Gurun

Datuk Boey Chin Gan (MCA)

 

P013 Sik

Dr Mansor Abd Rahman (UMNO)

 

N23 Belantek

Datuk Mohd Tajuddin Abdullah (UMNO)

 

N24 Jeneri

Mahadzir Abdul Hamid (UMNO)

 

P014 Merbok

Datuk Tajul Urus Mat Zain (UMNO)

 

N25 Bukit Selambau

Datuk Jaspal Singh (MIC)

 

N26 Tanjung Dawai

Annuar Ahmad (UMNO)

 

P015 Sungai Petani

Datuk Shahanim Mohd Yusoff (UMNO)

 

N27 Pantai Merdeka

Datuk Ali Yahaya (UMNO)

 

N28 Bakar Arang

Ko Hung Weng (MCA)

 

N29 Sidam

Tan Kok Seong (Gerakan)

 

P016 Baling

Datuk Seri Abdul Azeez Abdul Rahim (UMNO)

 

N30 Bayu

Mohamed Noor Mohamed Amin (UMNO)

 

N31 Kupang

Datuk Harun Abdul Aziz (UMNO)

 

N32 Kuala Ketil

Mohd Khairul Azhar Abdullah (UMNO)

 

P017 Padang Serai

Datuk Dr Leong Yong Kong (MCA)

N33 Merbau Pulas

Asmadi Abu Talib (UMNO)

 

N34 Lunas

M. Thuraisingam (MIC)

 

P018 Kulim/Bandar Baharu

Datuk Abd Aziz Syeikh Fadzir (UMNO)

 

N35 Kulim

Chua Thiong Gee (MCA)

 

N36 Bandar Baharu

Datuk Norsabrina Mohd Noor (UMNO)