IPOH, 24 April – Berikut adalah senarai calon Barisan Nasional (BN) yang akan bertanding di 24 kerusi Parlimen dan 59 kerusi Dewan Undangan Negeri (DUN) Perak pada Pilihan Raya Umum Ke-14 (PRU14) 9 Mei ini:

P054 Gerik

Datuk Hasbullah Osman (UMNO)

N01 Pengkalan Hulu

​​​​​​​Datuk Aznel Ibrahim (UMNO)

N02 Temenggor

​​​​​​​Salbiah Mohamed (UMNO)

P055 Lenggong

Datuk Dr Shamsul Anuar Nasarah (UMNO)

N03 Kenering

Datuk Tarmizi Idris (UMNO)

N04 Kota Tampan

Datuk Saarani Mohamad (UMNO)

P056 Larut

Datuk Seri Hamzah Zainudin (UMNO)

N05 Selama

Datuk Faizul Mohd Shohor (UMNO)

N06 Kubu Gajah

Saliza Ahmad (UMNO)

N07 Batu Kurau

Datuk Dr Mohamad Amin Zakaria (UMNO)

P057 Parit Buntar

Datuk Seri Abdul Puhat Mat Nayan (UMNO)

N08 Titi Serong

Norsalewati Mat Norwani (UMNO)

N09 Kuala Kurau

Shahrul Nizam Razali (UMNO)

P058 Bagan Serai

Datuk Dr Noor Azmi Ghazali (UMNO)

N10 Alor Pongsu

Datuk Sham Mat Sahat (UMNO)

N11 Gunong Semanggol

Zaini Cha (UMNO)

N12 Selinsing

Mohamad Nor Dawoo (UMNO)

P059 Bukit Gantang

Datuk Syed Abu Hussin Hafiz Syed Abu Fasal (UMNO)

N13 Kuala Sepetang

Mohd Kamaruddin Abu Bakar (UMNO)

N14 Changkat Jering

Ahmad Saidi Mohamad Daud (UMNO)

N15 Trong

Jamilah Zakaria (UMNO)

P060 Taiping

Tan Keng Liang (Gerakan)

N16 Kamunting

Datuk Mohamad Zahir Abdul Khalid (UMNO)

N17 Pokok Assam

Lee Li Kuan (MCA)

N18 Aulong

Soo Kay Ping (Gerakan)

P061 Padang Rengas

Datuk Seri Mohamed Nazri Abd Aziz (UMNO)

N19 Chenderoh

Datuk Zainun Mat Noor (UMNO)

N20 Lubok Merbau

Dr Jurij Jalaluddin (UMNO)

P062 Sungai Siput

Datuk S. K Devamany (MIC)

N21 Lintang

Datuk Zolkafly Harun (UMNO)

N22 Jalong

Datuk Tan Lian Hoe (Gerakan)

P063 Tambun

Datuk Seri Ahnad Husni Mohd Hanadzlah (UMNO)

N23 Manjoi

Mohamad Ziad Mohamed Zainal (UMNO)

N24 Hulu Kinta

Datuk Aminuddin Md Hanafiah (UMNO)

P064 Ipoh Timor

Kathleen Wong Mei Yin (MCA)

N25 Canning

Liew Kar Tuan (Gerakan)

N26 Tebing Tinggi

Tony Khoo Boon Chuan (MCA)

N27 Pasir Pinji

Ng Kai Cheong (MCA)

P065 Ipoh Barat

Dr Cheng Wei Yee (MCA)

N28 Bercham

Low Guo Nan (MCA)

N29 Kepayang

Chang Kok Aun (MCA)

N30 Buntong

T. Thangarani (MIC)

P066 Batu Gajah

Leong Chee Wai (MCA)

N31 Jelapang

K. Thankaraj (MIC)

N32 Menglembu

Wong Kam Seng (MCA)

N33 Tronoh

Yuen Chan How (MCA)

P067 Kuala Kangsar

Mastura Mohd Yazid (UMNO)

N34 Manong

Mohd Zuraimi Razali (UMNO)

N35 Bukit Chandan

Maslin Sham Razman (UMNO)

P068 Beruas

Pang Chok King (Gerakan)

N36 Pengkalan Baharu

Datuk Abd Manap Hashim (UMNO)

N37 Pantai Remis

Ho Kean Wei (MCA)

N38 Astaka

Teng Keek Soong (MCA)

P069 Parit

Datuk Mohd Nizar Zakaria (UMNO)

N39 Belanja

Khairudin Abu Hanipah (UMNO)

N40 Bota

Khairul Shahril Mohamed (UMNO)

P070 Kampar

Datuk Lee Chee Leong (MCA)

N41 Malim Nawar

Chang Gwo Chyang (MCA)

N42 Keranji

Daniel Wa How (MCA)

N43 Tualang Sekah

Datuk Nolee Ashilin Mohd Radzi (UMNO)

P071 Gopeng

Datuk Heng Seai Kie (MCA)

N44 Sungai Rapat

Datuk Hamzah Kasim (UMNO)

N45 Simpang Pulai

Liew Yee Lin (MCA)

N46 Teja

Chang Chun Cheun (MCA)

P072 Tapah

Datuk M. Saravanan (MIC)

N47 Chenderiang

Chong Shin Heng (MCA)

N48 Ayer Kuning

Datuk Samsudin Abu Hassan (UMNO)

P073 Pasir Salak

Datuk Seri Tajuddin Abdul Rahman (UMNO)

N49 Sungai Manik

Datuk Zainol Fadzi Paharuddin (UMNO)

N50 Kampong Gajah

Datuk Dr Wan Norashikin Wan Nordin (UMNO)

P074 Lumut

Datuk Seri Dr Zambry Abd Kadir (UMNO)

N51 Pasir Panjang

Datuk Rashidi Ibrahim (UMNO)

N52 Pangkor

Datuk Seri Dr Zambry Abd Kadir (UMNO)

P075 Bagan Datuk

Datuk Seri Dr Ahmad Zahid Hamidi (UMNO)

N53 Rungkup

Datuk Shahrul Zaman Yahya (UMNO)

N54 Hutan Melintang

Datuk Khairuddin Tarmizi (UMNO)

P076 Teluk Intan

Datuk Seri Mah Siew Keong (Gerakan)

N55 Pasir Berdamar

Kong Sun Chin (MCA)

N56 Changkat Jong

Datuk Mohd Azhar Jamaluddin (UMNO)

P077 Tanjong Malim

Datuk Dr Mah Hang Soon (MCA)

N57 Sungkai

Datuk V. Elango (MIC)

N58 Slim

Datuk Khushairi Abd Talib (UMNO)

N59 Behrang

Datuk Rusnah Kassim (UMNO)